20 10
06

Ekskursija pėsčiomis po senąją Klaipėdos miesto dalį su Klaipėdos universiteto istoriku dr. Vasilijumi Safronovu

Naujeina

Stadtbaurat, pažodžiui „miesto statybos patarėjas“ – šiandien keistai skambantis įvardijimas. Taip iki Antrojo pasaulinio karo Klaipėdoje vadinti miesto architektai, kurių viena funkcija buvo municipalinių pastatų projektavimas ir statybos priežiūra.
Kas buvo miesto architektas Klaipėdoje prieš šimtą metų? Kokius šiandien dar atpažįstamus įspaudus šie valdininkai paliko senosios Klaipėdos urbanistiniame audinyje? Šie ir kiti klausimai keliami ekskursijoje pėsčiomis po senąją miesto dalį, kurios dalyviams įsigilinti į praėjusio šimtmečio pirmosios pusės architektūrą padės Klaipėdos universiteto istorikas dr. Vasilijus Safronovas.

Ekskursijos metu bus aptartos modernistinės raiškos paieškos Klaipėdos architektūroje prieš ir po Pirmojo pasaulinio karo, jos dalyviai išgirs istorijas apie pagrindinius šiandien dar išlikusius pastatus, kuriuos suprojektavo šio laikmečio miesto architektai.

Susitinkame spalio 17d. (šeštadienį) 14:00

Ekskursijos pradžia Liepų g. 53, prie dabartinio sporto klubo „Impuls“.

Išankstinė registracija paspaudus šią nuorodą https://forms.gle/yZt8WbSgAagzvmKV7

Ekskursijos metu gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl ekskursijos dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Ekskursija yra Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos rengiamo teminio renginių ciklo "Klaipėdos architektūra" dalis, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.