23 01
25

KLAIPĖDOS MIESTO VITĖS KVARTALO, ŽIEMOS UOSTO TYRIMAS IR PERSPEKTYVOS

Naujeina

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija (LASKAO) inicijuoja ir kartu su partneriais organizuoja forumą KLAIPĖDOS MIESTO VITĖS KVARTALO, ŽIEMOS UOSTO TYRIMAS IR PERSPEKTYVOS, vyksiantį 2023 02 03, penktadienį 13.00–15:30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos salėje (3 aukštas) Liepų g. 11, Klaipėda.

Vitės, buvusio Klaipėdos priemiesčio, kvartalai mena ilgą istoriją ir nepaliauja būti visuomenės dėmesio centre. Čia uosto prie marių pradžia, daugelį metų buvusi svarbiausia jo dalis. Nuo XIX a. vidurio čia statytas ir plėstas Žiemos uostas tebėra svarbus miestui, ir kaip buvusios istorijos liudytojas, ir kaip egzistuojantis uždaro uosto verslo (bei taršos) objektas ir kaip ateities plėtros įvairių galimybių teritorija. Kol diskutuojama dėl šios teritorijos ateities, architektai modeliuoja įvairius scenarijus ir siekia galimas alternatyvas pristatyti sprendimų priėmėjams, teritorijoje veikiantiems savininkams ir kitiems, neabejingiems būsimų sprendimų kokybei ir sėkmei.

Organizuojamas forumas vaizdžiai pristatys Vilniaus dailės akademijos magistrantų ir dėstytojų atliktus tyrimus ir parengtus siūlymus šiai miesto ir uosto daliai. Taip pat bus atskleisti dalyje šios teritorijos jau kuriamo „Memelio miestas“ kontūrai. Šiuolaikišką uosto veiklos modelį pristatys viešnia iš Estijos, Talino, vadovaujanti „Port Noblessner“ plėtros projektams, sprendžiant tuos pačius, geriausio pasirinkimo ateičiai klausimus, buvusiose uždarose uosto teritorijose. Forumą užbaigs diskusija.

Daugiau https://www.facebook.com/events/1149037882474047

Renginys yra architektūros renginių ciklo „Klaipėdos architektūra 2023“ dalis.

Kviečiame dalyvauti.