20 10
29

Monumentalioji DAILĖ architektūros labirintuose: praeitis ir dabartis

Naujeina

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka pristato projektą "Monumentalioji DAILĖ architektūros labirintuose: praeitis ir dabartis".

Siekdama archyvuoti, išsaugoti ir įamžinti nykstančius architektūrinės dailės kūrinius,  Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka 2019 m. pradėjo skaitmeninti monumentaliąją ir taikomąją dailę Klaipėdos miesto ir visos apskrities visuomeniniuose ir sakraliniuose objektuose. 2019 m. buvo  suskaitmenintos freskos ir šiuolaikinė sieninė tapyba, o 2020-ieji paskirti vitražams.

Surinktos medžiagos pagrindu sukurtas interaktyvus žemėlapis – vedlys, kuris  padės jums susipažinti su Klaipėdos apskrities monumentaliąja ir taikomąją  daile bei šiuolaikine sienine tapyba, kuri gražiai įsilieja į dabartinį urbanistinį peizažą ir tampa neatsiejama miesto dalimi.

Žemėlapyje  rasite sunaikintų ir išlikusių objektų nuotraukas, meno kūrinių atsiradimo  istorijas bei metrikas, kuriose nurodyti pagrindiniai kūrinių parametrai: autorius, sukūrimo data, užimamas plotas, objekto lankymo galimybės. Interaktyviame žemėlapyje užpildomos faktografinių ir autorystės žinių spragos, mat, yra įprasta nurodyti tapyto paveikslo ar skulptūros kūrėją, o monumentaliosios dailės autorių  pavardžių tenka ieškoti žinynuose, albumuose, kultūros vertybių sąvaduose.

Kviečiame į virtualią interaktyvią kelionę http://www.biblioteka.lt/freskos/