10 02
08

Architektų klube – pažintis su Amerika ir pirmojo gimtadienio tortas

Naujeina

Po Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos sparnu susibūręs Architektų klubas atšventė pirmąjį savo gimtadienį. Jis pažymėtas turininga diskusija apie neformaliąją Amerikos miestų kultūrą ir... šventiniu tortu su viena žvakute.

Sumanymas steigti klubą gimė architektų Vaidoto Dapkevičiaus ir Manto Daukšio galvose. „Kolegos daug keliauja, fotografuoja, filmuoja, parsiveža gausybę įspūdžių, patirčių. Architektų klubas atsirado iš noro pasidalinti įspūdžiais, sukaupta informacija, sužinoti ir taip mokytis bei tobulėti“,- sako vienas iš klubo įkūrėjų Vaidotas Dapkevičius.

Pirmieji uostamiesčio architektų bendruomenės diskusijų klubo veiklos metai jo iniciatorių nenuvylė. Kiekvieną mėnesį vykstančiose diskusijose klubo nariai narstė pačias įvairiausias temas. „Pradėjom nuo įspūdžių iš Venecijos bienalės, aptarėm Europos, Skandinavijos šalių architektūros bruožus, OpenHouse London renginio metu paciam teko lankytis pasaulyje pripažintų architektų biuruose Londone, „vertinom“ Manto ir kitų kolegų kelionių rezultatus - Zaros Hadid, Frank O. Gehry darbus, paskutinės EXPO parodos įspudžius. Prieš Klaipėdoje rengtą naujos bažnyčios statybos architektūros konkursą, diskusijų vakarą paskyrėm bendruomeninės, religinės  architektūros temai“,- pasakojo V. Dapkevičius.

Proginiame klubo susitikime dominavo pietvakarinės Jungtinių Amerikos Valstijų miestų neformalioji kultūra. Savo įspūdžius ir pastebėjimus pristatė vilnietis architektas Tomas S. Butkus, kartu su bičiuliais keliavęs po šį kraštą, jo miestus, gyvenvietes, nacionalinius parkus ir kruopščiai fiksavęs jo ypatybes. Susirinkusieji galėjo išvysti itin kontrastingas Amerikos puses: nuo išpuoselėto San Francisko ar spindinčio Las Vegaso iki vaiduokliais virtusių buvusių aukso ieškotojų miestelių su savita kultūra ar tebeegzistuojančių indėnų rezervatų.


 Nuotraukų galerija: Architektų klubas, 2010-02-05