12 06
05

Architektūros parodos "8x8. Miesto gyvenimo ateitis" atidarymas + projekto "Pajūrio modernizmas" pristatymas

Naujeina

2012 birželio 8 d. /penktadienį/ Architektų klubas kviečia į parodos "8x8. Miesto gyvenimo ateitis" atidarymą ir projekto "Pajūrio modernizmas" pristatymą.

17.30 val. - bus pristatytas projektas "Pajūrio modernizmas". Projektas yra Architektūros fondo organizuojamo visuomeninių architektūrinių ekskursijų ciklo "Modernizmas.lt" dalis. Kviečiame susipažinti su projektu ir prisidėti prie ekskursijų organizavimo. Labai laukiame Jūsų pagalbos renkant informaciją (senas nuotraukas, istorijas ir kitus duomenis) apie modernius pajūrio pastatus.

18.00 val. - parodos "8x8. Miesto gyvenimo ateitis" atidarymas, kurio metu susipažinsime su paroda bei galėsime padiskutuoti apie parodoje eksponuojamus darbus, jų keliamas problemas bei sprendimo būdus.

Paroda veiks iki Liepos 1 d.

Informaciją apie parodą:

Paroda „8x8. Miesto gyvenimo ateitis“ tęsia kelionę po Baltijos jūros šalis.

Pirmąkart šie darbai buvo parodyti 2011 m. Danijoje, Lousianos šiuolaikinio meno muziejuje, kaip sudėtinė didesnės parodos dalis.

Šiuolaikiniam būstui skirtoje ekspozicijoje buvo pristatyti aštuoni NAMO8 variantai, pritaikyti aštuoniems Baltijos regiono miestams pagal danų architektų grupės BIG pasiūlytą gyvenamojo komplekso sampratą.

Kopenhagos priemiestyje 2009 m. pastatytą NAMĄ8 pamėgo visi - ir projektuotojai, ir kritikai, ir miestiečiai. Pasitelkęs architektus ir leidėją Bartą Goldhoorną, žurnalas „Project Baltia“ pakvietė septynių Baltijos šalių architektus įkurdinti NAMĄ8 savo gimtinės miesto terpėje, kartu pasiūlant ir fasado dizainą. Pagrindinis projekto tikslas - ištirti, ar įmanoma atkurti statinį kitoje vietoje, išsaugant komplekso struktūroje glūdinčius aukštų standartų privalumus.

Projekto rengėjai klausia, ar tipinė architektūra gali išlikti tvari, paklusdama reikalavimui, jog kiekvienas pastatas turi būti unikalus ir pritaikytas konkrečiam kontekstui?  Atsakymas kelia dvejonių tokio požiūrio gyvybingumu, kalbant apie daugiabučių kvartalus besivystančiose šalyse.

Regioniniam „Project Baltia“ formatui ypač svarbus atskirų kraštų dalyvavimas projekte. „Šie pastatai veikiausiai netaps tautiniais simboliais, bet gali prisidėti prie regioninės Baltijos jūros šalių tapatybės”, - sako Bartas Goldhoornas.

Parodoje dalyvauja: BIG (Kopenhaga), ALA (Helsinkis), Villem Tomiste + Stuudio Tallinn (Talinas), Studio 44 (Peterburgas), MADE (Ryga), Wingårdhs (Gothenburgas), Andrė Baldi (Klaipėda), Mackow (Vroclavas).

Paroda sukėlė susidomėjimą Estijoje ir Latvijoje ir apkeliaus visas atstovaujamas šalis.

Projektą remia Danijos kultūros institutas.

Renginys vyks LAS Klaipėdos apskrities organizacijos salėje (Daržų g. 10/Bažnyčių g. 4, Klaipėda, IIIa.)