11 04
18

Idėjų konkursas „EKOnamas OPTIMISTUI“

Skatindamas naujų idėjų ir vertybių sklaidą, EKOcentras skelbia architektūrinių idėjų konkursą „EKOnamas OPTIMISTUI“.
Konkurso partneriai:  „IF...“ inovacijų festivalis, ,,Dizaino savaitė‘‘, Lietuvos architektų sąjunga, žurnalas „Centras“.
Pastaruoju metu vertybės keičiasi, pokyčiai pastebimi verslo, statybos, rinkodaros ir kūrybos srityse. Architektams tampa aktualu prisitaikyti prie sudėtingos situacijos ir demonstruoti naują aktualų požiūrį klientams. Populiarėjant EKOlogiškiems, EKOnomiškiems, INOvatyviems produktams, pasiūlykite tokį rinkai.

Šiuo  sudėtingu  ir kartu įdomiu metu Lietuvoje rengiamas tradicija tampantis ir didelio visuomenės susidomėjimo sulaukęs, socialiai orientuotas architektūrinių idėjų konkursas „EKOnamas OPTIMISTUI“. Idėjinė naujo gyvenimo būdo, vertybių, galimybių, EKO išeities ieškojimų „EKOnamas OPTIMISTUI“ darbų  paroda  įvyks gegužės 11 dieną ir  taps ,,IF...“ festivalio  ir jo metu vyksiančios ,,Dizaino savaitės‘‘  dalimi  („IF...“ – inovacijų festivalis, tarptautinio projekto Pro INNO Europe iniciatyvos „Inovacijų savaitės“ dalis. „IF...“ festivaliai buvo organizuojami šešiuose Europos miestuose. Jie jau vyko Barselonoje, Milane, Lisabonoje ir Kortrijke. Gegužės mėn. 7–14 dienomis  jis vyks Vilniuje, o paskutinis festivalis vyks rudenį Taline .)

Atsakinga architektūra yra EKOnomiška, EKOlogiška, INOvatyvi, estetiška, demonstruojanti autoriaus požiūrį į vertybes,  taip pat  funkcionali, taupi, prieinama visiems. Prisidėkite savo idėjomis prie naujo, novatoriško, atsakingo gyvenimo būdo propagavimo.
...Gal Žemėje reikia užimti tik tiek vietos, kiek tau reikia, paliekant po savęs ne krūvą materialinių ir moralinių šiukšlių, o progresyvius altruistinius pėdsakus...
Konkurse kviečiame dalyvauti pavienius architektus, projektavimo biurus ir akademinį jaunimą.


Konkurso eiga:
- Konkursinių darbų pateikimas – iki balandžio 29 d.
- Darbų ekspozicija ir nugalėtojų paskelbimas – gegužės 11 dieną.
- Projektų pristatymas ,,Dizaino savaitės‘‘ metu ir apžvalga žurnale ,,Centras“ bei interneto portaluose.


Darbų pateikimas:
Darbų pateikimo formos: visos, perteikiančios autoriaus požiūrį ir idėją.
Koncepcinio namo dydis: 80–150 kv.m.
Vertinimo kriterijai: , EKOnomiškumas, konceptualumas, novatoriškumas, draugiškumas aplinkai.
Vertinimas: darbus vertins architektūros profesionalų komisija.


Darbai turi būti sumaketuoti ir paruošti spausti skaitmeniniu būdu ant  70 x100 cm planšeto (failai – jpg, tif, eps, rezoliucija 300 dpi).
Planšete gali būti: 2–3 vizualizacijos-eskizai; planai; fasadai; trumpas idėjos aprašymas; autoriaus arba autorių kolektyvas; Planšeto apačioje palikti 10 cm aukščio baltą juostą. Pageidaujamas šrifto dydis – ne mažesnis kaip 1 cm.
 
Konkursinai darbai talpinami:
ftp://klase.ltmd.org
 user: guest
 pass: LeBuS6

Kontaktinis asmuo – Martynas Nagelė, mob. 8 615 72 809.

Papildytos sąlygos