12 02
14

Konkursas „Metų interjeras 2011“

Vasario 15 d. prasideda geriausio 2011 metų interjero rinkimai

Nuo vasario 15 d. iki kovo 5 d. kviečiame išrinkti geriausią 2011 metų „Tautos interjerą“. Jau vasario 15 d. svetainėje www.interjeras.lt rasite kvietimą raginantį išrinkti geriausią metų „Tautos interjerą“. Balsavimas vyks šių metų konkurso partnerio 15min.lt portale, kuriame Jūsų vertinimui organizatoriai pateiks net 140 privačių, visuomeninių ir biurų interjerų. Visus pretendentus gauti geriausio „Tautos interjero“ nominaciją, iki balsavimo pradžios, galite pamatyti didžiausioje Lietuvos interjerų galerijoje, o jau nuo trečiadienio už juos galėsite atiduoti savo balsus. Balsuoti galėsite nors ir už visus patikusius interjerus, tačiau iš vieno IP adreso tam pačiam interjerui galima skirti tik 1 balsą.

Konkurso organizuojanti „Interjeras.lt“ komanda atskleidžia, kad ankstesniais metais  pasitaikydavo nesąžiningų balsavimo atvejų, tačiau technologijų pagalba, taip sukaupti taškai būdavo anuliuojami. Anot organizatorių, jei šiais metais bus aptikti tokie balsavimo atvejai, neabejotinai jie bus anuliuoti.

Daugiausiai publikos balsų surinkusio interjero autoriui kovo pabaigoje, konkurso apdovanojimų ceremonijos metu, bus įteikta „Auksinė paletė“ ir vertingas Namų ir inžinerijos centro „NIC“ įsteigtas prizas.

„Metų interjeras‘11“ – jau septintus metus vykstantis profesionalų konkursas, kurio tikslasišrinkti geriausius metų interjero projektus ir skatinti originalių interjero sprendimų sklaidą. Šiais metais architektai, interjero dizaineriai pateikė rekordinį skaičių darbų – net 143 – 2011-ais metais realizuotus interjerus, kuriuos virtualiai vertins užsienio profesionalų komisija. Tarptautinė komisija interjerus vertins skirdama net 9 nominacijas: geriausias privatus, viusomeninis, biuro interjeras, inovatyviausias interjeras, geriausias spalvinis, apšvietimo sprendimas, geriausias vonios kambario, virtuvės, projektas, geriausias fotografo darbas. „Tautos interjeras“ – tai 10-oji, kasmet didžiausias audras sukelianti nominacija, renkama visuomenės.


Kasmetinis ,,Metų interjeras“ konkursas geriausiems interjerų kūrėjams išdalino ,,Auksinės paletes“

Kasmetiniame portalo www.interjeras.lt organizuotame ,,Metų interjeras“ konkurse šiemet sulaukta rekordinio darbų skaičiaus: net 140 2011 metais realizuotų interjerų ir tik 10 iš jų kovo 22 dieną Vilniuje įvykusios apdovanojimų ceremonijos metu buvo pažymėti aukščiausiais įvertinimais – ,,Auksinėmis paletėmis“.

Kiekvienoje nominacijoje šiemet be paauksuotais viršeliais pasipuošusių ALCRO dažų palečių buvo įteiktas diplomas ir vertingas rėmėjo prizas. Trijų pagrindinių nominacijų (visuomeninio, biuro ir privataus) interjerų nugalėtojai taip pat buvo apdovanoti kelionėmis į vieną iš svarbiausių Pasaulio architektūros renginių – Venecijos bienalę.

Konkurso sumanytojas Lietuvos Dizaino forumo direktorius ir žurnalo ,,Centras“ redaktoriaus Vytautas Gurevičius mano, kad toks didelis pateiktų darbų skaičius rodo ne tik pasitikėjimą jau septintus metus vykstančiu konkursu, bet ir interjero dizainerio, kaip profesijos paklausos didėjimą. ,,Pirmaisiais organizavimo metais iš sulauktų darbų matydavosi, kad šiomis paslaugomis daugiausia naudojasi pasiturintys. Dabar sulaukiama pačių įvairiausių, ir beje, labai išradingų, mažose erdvėse realizuotų darbų . Taigi mūsų, kaip konkurso organizatorių, svajonės po truputį pildosi: interjero dizainerių paslaugomis naudojasi vis daugiau žmonių ir tai jau laikoma nebe prabanga ar užgaida. Juk interjero dizaineriui padedant galima išvengti vėliau daug laiko ir finansinių resursų kainuosiančių klaidų.“

Konkursui buvo pateikti Lietuvoje realizuoti ir Lietuvos kūrėjų užsienyje realizuoti interjerai.
Visus nugalėtojus, išskyrus vieną - Tautos interjerą išrinko tarptautinė (septynių pasaulio šalių atstovų) specialistų komisija. Šiai ekspertų komisijai buvo pateikiami darbai, kurie įveikė pirmą kartą rengiamą išankstinę atranką, nes konkurso tikslas -  ne darbų kiekybės, o aukšta kokybė. Pagrindiniai vertinimo kriterijai ,,Metų interjeras“ konkurse buvo: originalumas ir kūrybingumas, estetinių ir funkcinių reikalavimų įgyvendinimas, profesionalus interjero išpildymas. Siekiant maksimalaus objektyvumo, kaip ir kasmet, vertinama buvo virtualiai - iš nuotraukų, kurios pateiktos specialiai komisijai sukurtame balsavimo modulyje, kuriame nesimatė autorių pavardžių. Tautos interjeras išrinktas remiantis portalo 15min.lt  ir interjeras.lt balsavimo rezultatais, atmetus nesąžiningus balsus. Balsavimai čia vyko beveik mėnesį.

TRIJŲ PAGRINDINIŲ NOMINACIJŲ NUGALĖTOJAI:

Geriausias visuomeninis interjeras.
Geriausio visuomeninio interjero nugalėtojai architektai Darius Česnauskas ir Marius Mateika (Prekybos centro „Minskas“ holo ir 2-ojo aukšto interjeras Vilniuje.)
Nugalėtoją paskelbė UAB „Doremus“ atstovas Mykolas Daugirdas.

Geriausias biuro interjeras
Nugalėtojas: UAB „Inblum“  (Dmitrij Kudin, Laura Malcaitė ir Monika Zemlickaitė su reklamos agentūrai LOVE sukurtu interjeru).
Nugalėtoją paskelbė ir prizą įteikė baldų salono „Narbutas“ vadovė Neringa Šalnienė.

Geriausias privatus interjeras:
Geriausio privataus interjero nugalėtojai „Studija Lapė“(Tomas Lapė, Živilė Putrimaitė, Dovilė Ažondenytė ir Vytenis Eitminavičius).
Nugalėtoją pristatė ir Quick Step bei  „Vilniaus parketo“ įteikė architektas iš Kauno Audrys Karalius.

PAPILDOMŲ NOMINACIJŲ NUGALĖTOJAI:

Už geriausią spalvinį sprendimą.
Nominacijos nugalėtoja architektė Audronė Ambrazienė.

Nugalėtoją paskelbė  ir prizą įteikė UAB „Tikkurila“ mokymų centro vadovas Rokas Vičkus.

Už geriausią apšvietimo projektą.
Nominacijos nugalėtojai – architektai Darius Čekanauskas ir Marius Mateika.
Nugalėtoją  paskelbė ir prizą įteikė UAB „Šviesos technologijos“ direktorius Gintaras Neviera.

Už inovatyviausią interjerą.
Inovatyviausio interjero nominacijos  nugalėtoja architektė Mingailė Marcinė.
Nugalėtoją paskelbė ir prizą įteikė „Õras“ Ltd atstovybės vadovas Mantas Šapalas.

Už geriausią virtuvės projektą.
Geriausio virtuvės projekto nugalėtojai architektai Rytis Kaminskas ir Erika Rodaitė Kaminskienė (RODA architects).
Nugalėtoją  paskelbė ir prizą jam įteikė UAB „Egger Baltic“ direktorius Dainius Zgrabskis.

Už geriausią vonios kambario projektą.
Geriausio vonios kambario projekto nominacijos nugalėtojai – architektas Tomas Lapė ir architektūros studija „Lapė“.
Nugalėtoją paskelbė ir prizą įteikė salono „Aquahome“ komercijos direktorius Linas Kairaitis.

Už geriausią fotografo darbą.
Nugalėtojas – fotografas Darius Petrulaitis.
Nugalėtoją paskelbė ir prizą (kelionę kartu su architektais-nugalėtojais į Venecijos bienalę) įteikė žurnalo „Centras“ vyriausiasis redaktorius Vytautas Gurevičius.

Už Tautos metų interjerą.
TAUTOS interjero nugalėtoja interjero dizainerė Daiva Česnauskaitė.

Nominacijos partneris – www.15min.lt.
Nugalėtoją paskelbė ir prizą įteikė namo inžinerijos ir interjero prekybos centrų tinklo NIC rinkodaros vadovas Nerijus Urbonavičius.

Kontaktiniai asmenys
Vytautas Gurevičius

„Metų interjeras“ konkurso sumanytojas
Tel. 8 699 83 242
El. p. vytautas@interjeras.lt


Apie konkursą ,,Metų interjeras“
Konkursas organizuojamas nuo 2005 metų. Per visą konkurso istoriją jame dalyvavo beveik 400 autorių, kurie pateikė daugiau nei 700 darbų. Konkurso metu jau išdalinta beveik 70 „Auksinių palečių“: http://www.interjeras.lt/interjerai/apdovanojimas/visi. Visi darbai, nugalėtojai yra publikuojami interjerų galerijoje , kuri  palaipsniui tampa lietuviško  interjero kultūros virtualiąja galerija. Čia šiuo metu publikuojama 810 skirtingų interjerų, iliustruotų daugiau nei 8000 nuotraukomis.. Ši galerija – didžiausia interjerų bazė, kurioje per visą laikotarpį buvo apsilankę 1.178.458 unikalūs lankytojai.