13 08
12

Rotušės aikštės Kaune konkursas

 

Paskelbtas Rotušės aikštės Kaune pritaikymo visuomenės poreikiams supaprastintas atviras projekto konkursas.

Viešųjų pirkimų konkurso organizatorius - VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba.

Konkurso tikslas: sukurti Rotušės aikštės Kaune kaip daugiafunkcinės pagrindinės senamiesčio reprezentacinės ir kasdieninio bendravimo erdvės architektūrinį scenarijų, atitinkantį pakitusius visuomenės poreikius, išlaikant aikštės universalų pritaikymą visuomeninėms, reprezentacinėms, kultūros bei verslo reikmėms.

 

Pagrindiniai projekto vertinimo kriterijai:
- sprendinių funkcionalumas;
- universalus aikštės pobūdis;
- sprendinių aikštės įvaizdžio įtaigumas;

Ekspertų  vertinimo  komisija:

1. Andrius Kupčinskas, Kauno m. meras
2. Jūratė Merkevičienė, KAUET direktorė, komisijos pirmininkė
3. Nerijus Valatkevičius, Kauno m. sav. Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas
4. Rymantė Gudienė, architektė, KPD vyr. specialistė
5. Audrius Ambrasas, architektas
6. Šarūnas Kiaunė, architektas 
7. Gintautas Natkevičius, architektas
8. Kęstutis Mikšys, architektas 
9. Dalia Paulauskienė, architektė

Premijos:
I vietos laimėtojui – 12000 litų
II vietos laimėtojui – 8000 litų
III vietos laimėtojui – 6000 litų 
Dvi  paskatinamosios premijos, kiekviena - po 2000 litų.


Pasiūlymų teikimo terminas: 2013-10-14 17:00

Registracija, konkurso sąlygos

____________________________________________________________________________________________________

2013-11-21
Paaiškėjo geriausia Rotušės aikštės ateities vizija

Rotušės aikštės pritaikymo visuomenės poreikiams konkursas artėja į pabaigą. Trečiadienį rotušėje buvo atplėšti vokai ir paskelbti geriausių darbų autoriai. Konkursui iš viso buvo pateikta 15 darbų, kurie beveik mėnesį buvo eksponuojami miesto rotušėje. Ekspertų vertinimo komisija pirmos vietos nugalėtoju paskelbė projektą „Baltas lapas". Antrąją vietą užėmė projektas „Viskas viename", o trečiąją - „Atkurta sena naujai".

Darbai buvo vertinami atsižvelgiant į sprendinių funkcionalumą, aikštės universalumą, įvaizdžio įtaigumą. Geriausių architektūrinių idėjų autoriams bus skirtos premijos, kurių suma siekia 30 tūkst. Lt. Paskatinamosios premijos bus įteiktos ir ketvirtos bei penktos vietos laimėtojams. Dėl Rotušės aikštės techninio projekto rengimo bus deramasi su trijų pirmųjų vietų autoriais.

Konkurso rezultatai kol kas tik preliminarūs, nes dar bus tikrinama laimėtojų kvalifikacija bei laukiama kitų dalyvių pretenzijų. Pirmąją vietą užėmusį projektą „Baltas lapas" parengė Aušra Lekauskaitė, Mėta Šalūgaitė, Martynas Leščišinas ir Tomas Kuleša. Anot jų, šiame projekte kuriama Kauno vizija - tai modernus miestas, gerbiantis savo istoriją. Siūloma neutrali aikštės plokštuma padeda pabrėžti Rotušės pastato, Jėzuitų bažnyčios, Kunigų seminarijos ir Kurijos ansambliškumą bei aikštės planinę struktūrą ir kompoziciją. Kauno Rotušės aikštė atspindi šiuolaikinio miestiečio gyvenimo būdą, poreikius ir vertybes.

„Tenka pasidžiaugti įvykusiu konkursu: galėjome pasižiūrėti ir įvertinti, kaip siūloma pertvarkyti Rotušės aikštę. Autorių darbai skirtingi, individualūs, vizijų yra pačių įvairiausių. Kai kurios vizijos numato aikštę pertvarkyti iš esmės, tačiau nemanau, kad būtent Rotušės aikštė yra ta vieta eksperimentams. Eksperimentuoti labiau tinkamos naujos erdvės. Miesto Rotušės aikštę pamėgo ne tik turistai, bet ir kauniečiai, todėl nesinorėtų, kad joje kažkas kardinaliai būtų keičiama", - teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

 

Kauno miesto savivaldybės informacija