18 08
21

Architektai kviečiami į "Zavišines" Nidoje

Naujeina

Šių metų rugsėjo 7-8 dienomis į Nidą rinksis architektai ir bendraminčiai, kur vyks tradicinėmis tapusios „Zavišinės“. Renginio programoje simpoziumas „Kintančios perspektyvos“. Kintančios perspektyvos – ryšys tarp žmogaus ir jo aplinkos. Kaip identifikuojame aplinką, kaip su ja kalbamės, kaip kinta mūsų suvokimas į supančius erdvinius elementus. Kolektyvinis ar individualus santykis ir nustatytos taisyklės fizinę aplinką paverčia derybų objektu, įtraukiančiu skirtingas interesų grupes, tačiau nuolat kintančiu priklausomai nuo esamo socialinio, kultūrinio ir politinio fono. Simpoziumo pranešėjai sieks atkreipti dėmesį ir diskutuoti apie erdvės tyrinėjimus, pasitelkiant skirtingas metodikas.

PROGRAMA

Renginyje pristatomi „Geriausias 2017 metų rekreacinės architektūros kūrinys“ konkurso nominantai ir apdovanojamas laureatas. Akcentuotina, kad tai vienintelis rekreacinę architektūrą Lietuvoje propaguojantis konkursas, kai siekiama išrinkti realizuotą geriausią rekreacinės paskirties visuomenei atvirą architektūrinį, landšaftinį, urbanistinį kūrinį, pabrėžiantį vietos tapatumą bei kuriantį kultūrinę reikšmę ir socialinę vertę. Skatinti ir viešinti Lietuvos rekreacinės architektūros kūrinių realizacijas. Konkursui pateikiamos ar atrenkamos konkursinės medžiagos pagrindu sudarytas nominantų skaitmeninis leidinys https://issuu.com/zavisosfondas/docs/2017_nominantai, kviečiame susipažinti.

Šio konkurso laureatų apdovanojimais nesibaigia pirmos dienos renginio programa, nes toliau seka apdovanojimai už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje ir architekto Leonardo Vaičio kūrybos paroda bei knygos pristatymas. Antrąją dieną renginio dalyviai kviečiami į ekskursiją su vietiniu po Nidą.

Registracija į renginį iki 2018 09 05  https://goo.gl/forms/lxSRonbhLN596yJ73

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

AZ fondo informacija