21 10
11

Architektų klubas kviečia 2021.10.14 17:30

Naujeina

Spalio 14 d. (ketvirtadienį) 17:15 Architektų klubas kviečia į susitikimą su 2021 metų LASKAO - ERGOLAIN stipendijos architektūros studentams konkurso laimėtoja Marina Leonova.

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentės konkursui pateiktas projektas „Vietos dvasia kaip sąveikos pamatas tarp pramoninės teritorijos prie Danės upės esaties ir raidos“ [vadovas doc. Doc. Edmundas Jackus] vertinimo komisijos buvo pripažintas 2021 metų stipendijos konkurso nugalėtoju.

Darbe nagrinėjama industrinio kvartalo tarp Liepų gatvės, Dangės upės, geležinkelio pylimo ir Mokyklos gatvės viaduko konversija, remiantis vietos dvasios – genius loci – analize, kurios metu identifikuoti, išsaugomi ar atkuriami svarbiausi teritorijos charakterį formuojantys elementai. Detalizuojama istorinių sandėlių palei Dangės upę konversiją juose įkuriant multifunkcį marinistikos centrą su vidinėmis viešosiomis erdvėmis.

Vertinimo Komisija pažymėjo, jog projekte pateikiama urbanistinė koncepcija itin kokybiškai sprendžia istorinių sandėlių ir naujesnių industrinių pastatų konversiją bei juos jungiančias viešąsias urbanistines erdves – naujai formuojamas parkas, Dangės krantinės.  Nauji pėsčiųjų ir automobilių tiltai sujungia kvartalo viešąsias bei statinių vidaus erdves su aplinkinėmis urbanistinėmis struktūromis. Stiprioji darbo dalis yra naujasis visuomeninis marinistinis centras.

Projekto ir stipendijos konkurso partneris kompanija ERGOLAIN projektai

Susitinkame šį ketvirtadienį, spalio 14 d., 17:15 LASKAO salėje, Bažnyčių g. 6-1, Klaipėda

Renginys yra Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos rengiamo teminio renginių ciklo „Klaipėdos architektūra“ dalis.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.
Saugantis nuo COVID infekcijos, lankytojų prašysime dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones, dezinfekuoti rankas bei laikytis 2 metrų atstumo.

Įėjimas į renginį tik su galimybių pasu.

Renginių ciklo partneriai, draugai bei rėmėjai: