22 08
29

Artėja architekto A.Zavišos fondo renginys Nidoje

Naujeina

Šiemet rugsėjo 2-3 dienomis jau 24 kartą organizuojamas architekto A.Zavišos fondo renginys Nidoje. Programa čia.

Pirmą renginio dieną (rugsėjo 2d.) forume ATOSTOGOS. ARCHITEKTŪRA kviečiami architektai ir skirtingų sričių atstovai reflektuoti iš skirtingų perspektyvų apie architektūros ir ją supančios rekreacinės aplinkos rolę kuriant savitą pabėgimo estetiką, nuspalvintą vietos spalviniu kodu, įrėmintą vėjo plazdenamomis užuolaidomis pridengtais langais bei kitais architektūros elementais, kurių fone mėgaujamasi sukurtais ar susikuriamais ritualais ir patirtimis. Kuom Kuršių nerija ir kitos ypatingos vietos tinkamos pabėgimui iš kasdienybės rutinos ?

Forumą moderuoja dr. Viltė Migonytė-Petrulienė „Weekendų miestai ir priemiesčiai. Kaip buvo kuriami modernūs kurortai tarpukario (1918-1940) Lietuvoje“, autorė. Pranešimų sesijoje:

Įžvalgos iš knygos „Neringa. Architektūros gidas“ apie “zavišizmą” kurortinėje architektūroje. Prof. dr. Marija Drėmaitė.

"Poreikiai gamtinio kraštovaizdžio raiškai. Neringos kurorto atvejis". Pajūrio kraštovaizdžio tyrėjas Arvydas Urbis.

''Kaip pagauti vietos dvasią? Želdynai Kuršių Nerijai''. Kraštovaizdžio dizainerė Rasa Laurinavičienė.

“7.13. poilsio paskirties pastatai”. Architektai Gabrielė Šarkauskienė, Antanas Šarkauskas, ŠA Atelier.

„Kai danguje nėra debesų. Pavėsio paieškos Kuršių nerijoje“. Aušra Feser, KNNP direktorė.

Po forumo ir diskusijos vyks konkurso Geriausias 2021 metų rekreacinės architektūros kūrinys nominantų (leidinys https://issuu.com/zavisosfondas/docs/2021_nominantai) pristatymas ir apdovanojimai. Apdovanojimas už nuopelnus rekreacinės architektūros srityje.

Antros dienos rytą (rugsėjo 3 d.) renginio svečiai kviečiami tradicinei žuvienei ir pasivaikščioti Parnidžio draustinio atnaujintu pažintiniu taku su KNNP direkcijos vyr. specialiste Gražina Žemaitiene.

Registracija https://forms.gle/rrgKhnUGTMywAArA7 numatoma iki 2022 m. rugsėjo 1 d. (imtinai) 10:00, gali būti uždaroma ir anksčiau dėl dalyvių skaičiaus ribojimų.

Renginio organizatoriai ir partneriai / Architekto A. Zavišos fondas; Lietuvos architektų sąjunga; Neringos savivaldybės administracija; LAS Klaipėdos apskrities organizacija; Kuršių nerijos nacionalinio parko administracija; Bo House; PAROC. Renginį iš dalies finansuoja / Lietuvos kultūros taryba.

Informaciją parengė organizacinės grupės atstovė Jurgita Raišutienė, +370 620 76857.

www.facebook.com/zavisosfondas