21 08
04

Diskusija "Atkurti klaipėdietiškai"

Naujeina

Dalyvaujant istorikui Vasilijui Safronovui, knygos "Klaipėdos miesto istorija" autoriui

“Nutrauktos normalybės” atkūrimas klaipėdietiškai. Taip vadinasi vienas iš 2020 metais Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe ir Klaipėdos universitetu išleistos Vasilijaus Safronovo knygos "Klaipėdos miesto istorija" skyrių. Autorius tekste iškelia, iliustruoja ir pateikia visuomenės diskusijai klaipėdietiškos miesto tapatybės kūrimo naratyvus.

Kiek dabartiniai Klaipėdos miestovaizdžio, atskirų miesto urbanistinės struktūros elementų, vietovardžių atkūrimo principai vis dar remiasi istoriko įvardinta teisingumo atkūrimo logika? Ar įmanomos Klaipėdos miesto vizualinės tapatybės formavimo alternatyvos? Kas lieka nepastebėta?

Šie klausimai formuluojami diskusijai, kuri kartu yra ir naujosios knygos pristatymo Klaipėdos architektūra besidominčiai publikai formatas.

Renginį moderuoja kultūros žurnalistė Kristina Sadauskienė.

Paskaita yra kasmet LASKAO organizuojamo Klaipėdos architektūros renginių ciklo „Klaipėdos architektūra“ dalis.

Renginio metu bus galima įsigyti naująją V.Safronovo knygą "Klaipėdos miesto istorija".

DATA: rugpjūčio 11 d. 17:30 – 18:30.

VIETA: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kiemelis Bažnyčių g. 6 [esant blogoms oro sąlygoms – Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities architektų organizacijos salė III a.].

Renginių ciklo partneriai, draugai bei rėmėjai:

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.