23 07
04

LASKAO-ERGOLAIN 2023 metų stipendijos konkurso rezultatai

Naujeina

Sveikiname LASKAO Ergolain 2023 metų stipendijos konkurso architektūros studentams tema – „Klaipėdos apskritis. Aktuali architektūra“ laureatę Mariją Neringą Filipovaitę (Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH),) parengusią baigiamąjį magistro studijų darbą tema „Neuroarchitektūra: naminių gyvūnų asistuojamos terapijos centras Klaipėdoje“ (darbo vadovas prof. Gintaras Čaikauskas). Projekte nagrinėjami architektūros kaip mediatoriaus tarp žmonių ir gyvūnų patirčių klausimai integruojant kompleksą į degraduotas miesto gamtines erdves ir jas prikeliant naujam gyvenimui.

Šiais metais stipendijai buvo pateikti keturi magistrų baigiamieji darbai, kuriuose nagrinėjamos Klaipėdos miestui ir regionui aktualios architektūrinės ir urbanistinės temos. Dėkojame darbus pateikusiems autoriams:

- Adrijai Vilkauskaitei ir jos projektui „Rašytojų kūrybos namų Nidoje renovacijos galimybių studija“ (darbo vadovė doc. Aušra Mlinkauskienė, Kauno technologijos universitetas);

- Daugirdui Šulskiui ir jo projektui „Turizmo centras Ventėje“ (Darbo vadovas: doc. Donaldas Trainauskas, VILNIUS TECH);

- Monikai Moncevičiūtei ir jos projektui „Pasiekiamumo pėsčiomis studija ir situacijos pagerinimo pasiūlymai. Klaipėdos atvejis“ (darbo vadovas: prof. dr. Kęstutis Zaleckis, Kauno technologijos universitetas).

Darbų paroda eksponuojama Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) salėje, adresu Bažnyčių g. 6-1, Klaipėda, III aukštas. Paroda darbo dienomis veiks iki 2023 m. liepos 28 d.

Rugsėjo mėnesį pasirodys konkurso laureatės straipsnis, trumpai apžvelgiantis apdovanoto darbo tematiką. Taip pat vyks Architektų klubo renginys, kuriame laimėjusio darbo autorė išsamiau pristatys savo projektą. Sekite naujienas.

Dėkojame studentams už drąsias ir aktualias idėjas Klaipėdos miestui ir regionui, linkime naujų iššūkių ir kūrybingų minčių architektūros kelyje. Taip pat dėkojame stipendijos konkurso partneriui ERGOLAIN už naujų idėjų skatinimą !

* Stipendijos konkursas ir paroda yra Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos rengiamo renginių ciklo „Klaipėdos architektūra“ dalis, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

--

Stipendijos konkurso kuratoriai:  architektas Aurimas Baužys,  Jurgita Raišutienė