21 08
19

LASKAO valdybos pranešimas dėl krantinių rekonstravimo, krantinių statybos ir administracinės paskirties pastato, Naujojo Sodo g., statybos projekto pirkimo

Naujeina

Valstybės įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ( KVJUD) Centriniame viešųjų pirkimų portale ( CVPP) https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2021-611266 skelbia apie krantinių rekonstravimo, krantinių statybos ir administracinės paskirties pastato, Naujojo Sodo g., statybos projekto pirkimą. Pirkimo dokumentuose nurodoma, kad tai tarptautinis, Uosto direkcijos administraciniam pastatui skirtas konkursas.

Pažymime, kad numatomi projektuoti objektai ir jų vieta yra labai svarbūs miesto ir jūrinės valstybės įvaizdžiui. Kartu pastebime, kad skelbiamoje užduotyje yra skiriamas netinkamas dėmesys objekto prieigų ir viešų erdvių pertvarkymui, jūrinio miesto panoramos ir identiteto ženklų formavimui. Taip pat atkreipiame dėmesį į prieštaravimus tarp teritorijų planavimo dokumentų, kuriais nurodoma vadovautis, diktuojami pastato parametrai ir tiksli vieta, dar neturint urbanistinio pagrindimo. Abejojame, ar pagrįsta nurodoma prievolė būsimiems konkurso laimėtojams sutikti su būsimos projektavimo sutarties sąlygomis tam, kad  žadama laimėtojo premija jiems būtų išmokėta. Neigiamai vertiname, kad tokio svarbaus konkurso vertinimo komisija neskelbiama viešai.

Perspėjame kolegas, kad šis konkursas organizuotas nebendradarbiaujant su Lietuvos architektų sąjunga, konkurso sąlygos nėra suderintos su Lietuvos architektų sąjungos ir Lietuvos architektų rūmų skelbiamais konkursų organizavimo nuostatais ir gerąja konkursų organizavimo praktika.

 

LASKAO valdyba