21 06
07

Leidyklos „Lapas“ knygų pristatymai Klaipėdoje

Naujeina

Apie architektūros klasikus – Jane Jacobs ir Le Corbusier

Kiek architektūros klasikų idėjos aktualios šiandien? Ir ko iš jų galime pasimokyti, projektuojant, statant ir kuriant Lietuvos miestuose? Leidykla „Lapas“ pradėjo seriją „Architekstai“, kurioje pirmąkart lietuvių kalba išleisti du labai svarbūs architektūros manifestai – LE CORBUSIER „Architektūros link“ (1923) ir JANE JACOBS „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“ (1961).

Specialioje paskaitoje klaipėdiečiams architektūros istorikė Marija Drėmaitė pristatys piktąjį modernizmo genijų Le Corbusier, o architektas Martynas Mankus papasakos apie Jane Jacobs – žurnalistę, siekusią žmonėms pritaikyto Niujorko.


Paskaitą rengia: LASKAO kartu su leidykla „Lapas“. Tai yra kasmet LASKAO organizuojamo Klaipėdos architektūros renginių ciklo „Klaipėdos architektūra“ renginys.


Paskaitą pristato: UAB „LOIDA“ – aliuminio fasadų, langų, durų, vitrinų, fasadinės ir elementinės sistemos gamintojas ir tiekėjas, savo ilgametės darbo patirties, kvalifikuotų ekspertų ir žinių dėka lenkiantis laiką bei galintis pasiūlyti tai, ko rinkoje šiuo metu dar nėra.


DATA: birželio 11 d. 16:30 – 17:30

VIETA: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelis [esant blogoms oro sąlygoms – konferencijų salė]

Į renginį būtina registracija,  viso renginio metu prašome dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo.

 

APIE DALYVIUS >>>

MARTYNAS MANKUS – atestuotas architektas, Lietuvos architektų sąjungos ir Lietuvos architektų rūmų narys. Mokslinių interesų sritis – modernizmo ir postmodernizmo architektūra. Martynas yra įgyvendintų visuomeninių ir gyvenamųjų objektų bendraautoris, įvairių tarptautinių ir Lietuvos kūrybinių dirbtuvių bei konkursų dalyvis. Taip pat rašo mokslinius ir apžvalginius straipsnius įvairiems architektūros žurnalams ir interneto portalams, tarp kurių „Archiforma“, „Project Baltia“ ir „MONU“. 2017 m. pavasarį buvo pokalbių ciklo „Postarchitektūra“ Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje vienas kuratorių. Martynas Mankus yra leidyklos LAPAS leidžiamų architektūros gidų bendraautoris ir serijos „Architekstai“ vienas iš redaktorių. Parašė įvadinį straipsnį Jane Jacobs knygos „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“ lietuviškam vertimui. Daugiau apie autorių >>> www.leidyklalapas.lt/pages/martynas-mankus-autoriai

 

MARIJA DRĖMAITĖ – architektūros istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė. Tyrinėja XX a. architektūrą, miestų modernizaciją, industrializaciją ir kultūrą. Dalyvauja mokslinėse konferencijose visame pasaulyje, rašo knygas savo tyrimų temomis, skaito viešas paskaitas. Šios paskaitos pritraukia gausų būrį klausytojų, nes ji geba patraukliai išdėstyti profesionalų turinį ne tik specialistams ar architektūra besidomintiems, bet ir plačiajai auditorijai. Marija Drėmaitė yra leidyklos LAPAS leidžiamų knygų ir architektūros gidų bendraautorė bei serijos „Architekstai“ viena iš redaktorių. Daugiau apie autorę >>> www.leidyklalapas.lt/pages/marija-dremaite-autoriai

 

APIE PRISTATOMAS KNYGAS >>>

Jane Jacobs „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“

www.leidyklalapas.lt/products/didziuju-amerikos-miestu-mirtis-ir-gyvenimas-jane-jacobs-a

Le Corbusier  „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“

www.leidyklalapas.lt/products/architekturos-link-le-corbusier-a


Pajūrio architektūra: procesai vakar ir šiandien

Lietuvos pajūryje – įvairovė. Nuo funkcijos (kurortai, gyvenamosios dalys, uostai) iki architektūrinės raiškos. Nuo vokiško stiliaus įkvėptų vilų iki sovietmečiu išvystytos masinio apgyvendinimo architektūros... Kaip šią architektūros įvairovę mato atvykstantys atostogauti? O kaip ją suvokia vietiniai, gyvenantys ir kuriantys čia?

Leidykla „Lapas“ šiemet pristato knygą PALANGA. ARCHITEKTŪROS GIDAS, o pernai pasirodė NERINGA. ARCHITEKTŪROS GIDAS. Leidyklos suburti architektūros istorikai ir architektai kelerius metus tyrinėjo miestus ir atostogavimo bei gyvenimo įpročius Lietuvos pajūryje.


Pokalbyje autoriai pristatys savo atradimus apie Palangos, Šventosios ir Neringos architektūrą. Kelsime klausimus: kaip žvelgti į architektūrą ir kaip ją saugoti? Ką vertingu paveldu laiko architektūros tyrėjai, o ką – vietos gyventojai  bei praktikai?


Dalyvauja knygų leidybos kūrybinis kolektyvas:

- Martynas Mankus, architektas, autorius

- Liutauras Nekrošius, architektas, autorius

- Marija Drėmaitė, architektūros istorikė, autorė

- Vasilijus Safronovas, istorikas, autorius

- Aistė Galaunytė, architektė, knygos redaktorė

moderuoja leidėja, leidyklos „Lapas“ įkūrėja Ūla Ambrasaitė


Pristatymą rengia: LASKAO kartu su leidykla „Lapas“. Tai yra kasmet LASKAO organizuojamo Klaipėdos architektūros renginių ciklo „Klaipėdos architektūra“ renginys.


Renginį remia: Lietuvos kultūros taryba


DATA: birželio 11 d. 17:45 – 19:00

VIETA: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelis [esant blogoms oro sąlygoms – konferencijų salė]

 

Į renginį būtina registracija, viso renginio metu prašome dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo.

 

APIE DALYVIUS >>>

www.leidyklalapas.lt/pages/autoriai

 

APIE PRISTATOMAS KNYGAS >>>

„Palanga. Architektūros gidas“

www.leidyklalapas.lt/products/palanga-architekturos-gidas

„Neringa. Architektūros gidas“

www.leidyklalapas.lt/products/neringa-architekturos-gidas-g

 

Daugiau – www.leidyklalapas.lt