22 04
01

Projektų atranka leidiniui „Klaipėdos architektūra 2021“

Naujeina

Kviečiame teikti medžiagą 21-ajam architektūros ir urbanistikos darbų leidiniui „Klaipėdos architektūra 2021“

Nuo 2001 m. kasmet leidžiamas periodinis leidinys „Klaipėdos architektūra“ jau tapo vienu reikšmingiausių miesto ir regiono architektūrą pristatančių leidinių šalyje, pažįstamas tiek profesionaliai architektų bendruomenei, tiek ir jauniesiems specialistams bei studentams. Tai - vienintelis leidinys Lietuvoje, skirtas konkretaus miesto ir regiono architektūros metinei apžvalgai, leidžiamas jau 21 metus.
Leidinys apibendrina ir pristato per pastaruosius metus sukurtus Klaipėdos ir Lietuvos architektų darbus, leidžia kritiškai įvertinti kūrybos kokybę, jos tendencijas regione, bei santykyje su Lietuvos ir pasaulio architektūros ieškojimais.

  • Projektų pateikimo data 2022 m. balandžio 15 d. (penktadienis).
  • Teikiant medžiagą, būtina aiškiai nurodyti leidinio rubriką (projektas, realizacija, konkursas ar kt.) Teikiant keletą projektų, tikslinė leidinio rubrika nurodoma prie kiekvieno iš jų.
  • Tekstinė medžiaga (projekto duomenys ir aprašymas) pateikiami šioje Google anketoje https://forms.gle/tfzsENSJTRY6v7sc6
  • Grafinė medžiaga gali būti teikiama el. būdu (pateikiant nuorodą į virtualią prieigą prie debesyje patalpintų failų (pavyzdžiui wetransfer, Google Drive ir kt.) (pageidaujamas metodas) arba atsiunčiant failus el. paštu laskao.klaipeda@gmail.com.
  • Grafinė medžiaga turi būti aiškiai pavadinta (atskiram darbui – atskiras katalogas). Visi pateikiami failai turi turėti trumpus ir konkrečius pavadinimus be lietuviškų raidžių.
  • Leidiniui teikiami projektai turi būti sukurti ir (arba) realizuoti 2021 metais.
  • Atrenkant projektus, pirmenybė teikiama Klaipėdos ir Lietuvos architektų Klaipėdos mieste bei apskrityje (Palangos mieste; Neringoje; Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės rajonuose) projektuotiems ir (arba) realizuotiems objektams, taip pat nacionaliniais ir tarptautiniais apdovanojimais įvertintiems Klaipėdos architektų sukurtiems darbams, projektuotiems ir (arba) realizuotiems kitose Lietuvos vietovėse ir (arba) užsienyje.
  • Leidinio sudarytojas (kuratorius), siekdamas leidinio turinio aktualumo ir kokybės, pasilieka teisę atrinkti pateiktą medžiagą, paprašyti atlikti teikiamos medžiagos pataisymus ir papildymus.
  • Leidinio sudarytojas (kuratorius) ir leidinio redakcinė komisija pasilieka teisę neįtraukti į leidinį projektų, jei šie yra prastos kokybės ir (arba) netinkamos apimties.

Teikiamos medžiagos aprašas

Leidinio redakcinė komisija* : Mantas Daukšys, Aurimas Baužys, Miglė Paužaitė, Vaidotas Dapkevičius, Gerda Antanaitytė, Klaipėdos miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus atstovas. (* komisijos sudėtis gali keistis)

Kontaktinis asmuo
Leidinio sudarytojas
Architektas Aurimas Baužys
Tel. +370 612 98362