24 03
04

Projektų atranka leidiniui „Klaipėdos architektūra 2023“

Naujeina

Kviečiame teikti medžiagą 23-ajam Klaipėdos regiono architektūros apžvalgos leidiniui „Klaipėdos architektūra 2023“

Nuo 2001 m. kasmet leidžiamas periodinis leidinys „Klaipėdos architektūra“ jau tapo vienu reikšmingiausių Klaipėdos regiono architektūrą pristatančių leidinių šalyje, pažįstamas tiek profesionaliai architektų bendruomenei, tiek ir jauniesiems specialistams bei studentams. Tai - vienintelis leidinys Lietuvoje, skirtas konkretaus regiono architektūros metinei apžvalgai, leidžiamas jau 23 metus. Leidinys apibendrina ir pristato paskutiniais praėjusiais metais sukurtus architektų darbus Klaipėdos regione, taip pat šio regiono architektų laimėjimus svetur ir leidžia kritiškai įvertinti kūrybos kokybę, jos tendencijas santykyje su Lietuvos ir pasaulio architektūros ieškojimais.
Leidiniui pateiktos medžiagos pagrindu planuojama paroda (kuratoriai architektai Gediminas Petrauskas ir Vladas Balsys), aplankysianti regiono bendruomenes jų savivaldybėse. Darbus pateikę autoriai bus pagerbti leidinio įteikimu Klaipėdoje, parodos atidaryme, pažymint tarptautinę architektų dieną.

 

Medžiaga teikiama užpildant anketą: https://forms.gle/abeeLiv2m82Wa1wu7

●       Anketa susideda iš tekstinės ir grafinės dalies. Tekstinėje dalyje pateikiami atsakymai kaip nurodyta pavyzdžiuose. Grafinėje dalyje pateikiama medžiaga JPG, PNG arba PDF formatu (min 300dpi), maksimalus vieno failo dydis 10 MB.

●       Kiekvienam projektui pildoma atskira anketa.

●       Leidiniui teikiami projektai turi būti sukurti arba realizuoti 2023 metais.

●       Projekto anketos pateikimo terminas iki 2024 m. balandžio 30 d. (imtinai).

●       Pateikus anketą, per 2 d.d. atsiųsime patvirtinimą, kad medžiagą gavome.

 

Atrenkant projektus, pirmenybė teikiama:

●       Lietuvos architektų Klaipėdos apskrityje (Klaipėdos mieste; Palangos mieste; Neringoje; Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės rajonuose) suprojektuotiems ir (arba) realizuotiems objektams, taip pat čia architektūros konkursuose premijuotiems darbams;

●       Klaipėdos apskrities architektų nacionaliniams ar tarptautiniams architektūros konkursams sukurtiems darbams;

●       Klaipėdos apskrities architektų Lietuvoje arba užsienyje architektūros konkursuose premijuotiems darbams, suprojektuotiems ir (arba) realizuotiems Lietuvoje arba užsienyje.

Leidinio sudarytoja (kuratorė), siekdama leidinio turinio aktualumo ir kokybės, pasilieka teisę atrinkti pateiktą medžiagą, paprašyti atlikti teikiamos medžiagos pataisymus ar papildymus.
Leidinio redakcinė komisija pasilieka teisę neįtraukti į leidinį projektų, jei šie yra prastos kokybės ir (arba) netinkamos apimties.

Leidinio redakcinė komisija*: Mantas Daukšys, Aurimas Baužys, Miglė Rybelė, Vaidotas Dapkevičius, Gerda Antanaitytė, Mantė Černiūtė-Amšiejienė, Marijus Mockus, Gediminas Petrauskas ir Vladas Balsys.

*komisijos sudėtis gali keistis

Kontaktinis asmuo
Leidinio sudarytoja
Architektė Miglė Rybelė
Tel. Nr.: +370 651 76896
El. paštas: laskao.leidinys@gmail.com

 

Šiemet maloniai kviečiame visus norinčius finansiškai prisidėti prie leidinio, kuriančio Lietuvos architektūros ir kultūros istoriją. Paramos, pagal galimybes, laukiame tiek iš fizinių, tiek iš juridinių asmenų. Rėmėjai bus pagerbti įrašu leidinyje.

 

Gavėjas: Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija

Sąskaitos Nr.: LT077300010002328512, AB „Swedbank“

Banko kodas: 73000

Paskirtis: Parama leidiniui Klaipėdos architektūra