22 06
01

Tarpdalykinė diskusija „Aktuali erdvė - memorialas sovietų kariams ir kiti meniniai akcentai Klaipėdoje“

Naujeina

Viešumoje šiuo metu vėl svarstomas sovietinės simbolikos turinčių meninių akcentų likimas. Daug Klaipėdos miesto viešų erdvių ir meninių akcentų jose jau pertvarkyta, atsirado patirtis ir kritinis vertinimas. Tam, kad meninės kūrybos objektų pertvarkymai būtų sėkmingi, svarbu, kad prieš priimant sprendimus, profesionalai pateiktų savo įžvalgas ir rekomendacijas.

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija kviečia į diskusiją, kuria siekia užfiksuoti, kokius lūkesčius viešai aplinkai mieste puoselėja menininkai, dizaineriai, architektai ir kiti meninės kūrybos profesionalai. Iš lūkesčių bus formuluojami uždaviniai, kurie vėliau bus perteikti visuomenei ir savivaldybės administratoriams.

Laukiamos visos dalyvių mintys šia tema. Architekto Manto Daukšio kalbinami, įžvalgomis pasidalins: skulptorius Arūnas Sakalauskas, dizaineris Kęstutis Mickevičius, architektas Vladas Balsys, istorikai doc. dr. Vacys Vaivada ir prof. dr. Vasilijus Safronovas.

Diskusijos dalyviai kviečiami kartu aplankyti greta (I a. salė) eksponuojamą parodą „Klaipėdos architektūra 2021“ ir „Klaipėdos utopija 2100“.

Diskusijos vieta – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (parodų rūmų) holas

Laikas – 2022 m. birželio 14 d., antradienis, 15:00 val.

Organizatoriai – Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija

Kontaktams – valdybos pirmininkas Mantas Daukšys tel. +37068248190

Diskusija yra architektūros renginių ciklo „Klaipėdos architektūra“ dalis.