20 07
22

LAS Klaipėdos apskrities organizacija sulaukė jaunimo dėmesio

Naujeina

Viena iš žinomiausių Klaipėdos pilietinių bendruomenių tarp Klaipėdos regiono nevyriausybinių organizacijų - Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Klaipėdos apskrities organizacija - plečiasi, atsinaujina ir vis labiau traukia jaunimą. Į šią organizaciją įsiliejo septyni nauji nariai, dviem suteiktas Meno kūrėjų statusas.

„Džiugu, kad jaunimas vis dažniau dalyvauja mūsų veiklose: architektūriniuose konkursuose, seminaruose, diskusijose, šventėse, domisi kas vyksta mūsų bendruomenėje. Kai organizacijoje yra įvairių amžiaus grupių narių - nuo to tik geriau. Esame lyg šeima. Kiekvienas narys stiprina organizaciją“, - pabrėžė LAS Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos pirmininkė Gerda Antanaitytė.

Apie įstojimą į šią organizaciją, atsiveriančias galimybes ir bendrumo jausmą mintimis pasidalijo ir naujieji nariai.

„Dalyvavau keliuose architektų renginiuose, pajutau pulsą, susibendravome ir nusprendžiau įstoti į sąjungą. Noriu būti tikruoju architektų bendruomenės nariu. Kai esi tame rate, kyla naujų idėjų, bendrų projektų. Kartu galime realizuoti daugiau savo sumanymų“, - pabrėžė asocijuotas narys Andrius Pakulis.

Jam pritarė ir architektas Gediminas Petrauskas.

„Noriu geriau pažinti Klaipėdos regiono architektūrą ir architektus. Tiesa gimsta diskusijose, o apie mus supančią aplinką kalbėtis tiesiog būtina ir kuo platesniame rate. Iš kalbų atsiranda mintys, o iš jų – darbai“, - kalbėjo naujasis narys.

Panašiai mąsto ir kiti asocijuoti sąjungos nariai, tarp kurių - Miglė Paužaitė, Liudas Kalkis, Eglė Brazauskė, Algimantas Rybelis ir Meno kūrėjų statusą įgiję Aurimas Baužys ir Andrius Laurinaitis.

„Lietuvos architektų sąjunga mums yra platforma įgyvendinti kūrybines idėjas, plėsti akiratį bei tapti tikrais architektų bendruomenės nariais. Jau anksčiau savanoriškai įsijungdavome į sąjungos organizacinę veiklą, todėl atsiradus galimybei tapti jos nariais, nekilo dvejonių“, - kalbėjo klaipėdiečiai.

Nuo 1998 metų veikianti Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija yra viena iš aktyviausiai veikiančių Lietuvos architektų susivienijimų. Šiuo metu organizaciją vienija net 110 apskrityje dirbančių architektų, skirtingų kartų architektūros profesionalų. Net 78 organizacijos nariams suteiktas Meno kūrėjų statusas.

Pagrindiniai LAS Klaipėdos apskrities organizacijos tikslai – ugdyti ir puoselėti Klaipėdos apskrities architektūrinę kultūrą, architektų profesinį meistriškumą, ginti organizacijos narių teises, profesinius interesus, gerinti jų socialinę padėtį bei kūrybos sąlygas. Įgyvendindama savo misiją, LAS Klaipėdos apskrities organizacija aktyviai dalyvauja regiono politiniame bei visuomeniniame gyvenime, inicijuoja ir dalyvauja diskusijose probleminiais klausimais, viešindama savo poziciją, skatina nuomonių ir idėjų sklaidą bendruomenėse, stiprina architektų profesinę reputaciją.

Liepos 1-ąją, minint Tarptautinę architektų dieną, naujieji organizacijos nariai prisistatė architektų bendruomenei.


 Nuotraukų galerija: LASKAO sulaukė jaunimo dėmesio